Jak wszędzie tak i w Hyipach aby móc osiągać dobre wyniki potrzebujemy narzędzi, które określą nam czy dany Hyip jest godny zaufania czy może powinniśmy omijać go szerokim łukiem.
Głównym narzędziem, które pozwala nam wstępnie określić zaufanie dla danego Hyipa są monitory. Monitor to strona internetowa, która obserwuje Hyipy. Pisząc obserwuje mam na myśli to, że informuje nas co się z tym Hyipem dzieje. I tak wyróżniamy 4 podstawowe statusy danego programu:
- Paying - program jest wypłacalny
- Waiting - monitor oczekuje na wypłatę od Hyipa
- Problem - program przechodzi obecnie pewien problem
- Not paying - program przestał płacić
Terminów paying i not paying chyba nie trzeba dalej tłumaczyć, ważne jest aby poprawnie zrozumieć termin waiting i problem. Dużo ludzi widząc status waiting już odwraca się od Hyipa, jest to zdecydowanie błąd, jeżeli Hyip nie ma automatycznych wypłat (czyli wypłaty te robione są ręcznie przez Admina) to rzeczą naturalną jest, że należy dać chłopu trochę czasu ;). Oczywiście bez przesady, jeżeli Hyip przez zbyt długi czas nie wypłaca monitorowi pieniędzy wtedy zmienia on status na problem. Ze statusu problem niestety b. dużo Hyipów przechodzi już na status not paying. Ale może się tak zdarzyć, że "automat do wypłat" czyli system w wyniku awarii lub po prostu czegoś innego nie wypłaci pieniędzy. W takim wypadku należy napisać do supportu i omówić problem, jeżeli Hyip jest dalej wypłacalny to odda nam nasze pieniądze jeżeli nie - to nie.
Z monitorami niestety zawsze jest pewien problem - nieuczciwi admini. Niestety często admini monitorów są podkupywani przez adminów Hyipów i umieszczają status Paying nawet jeżeli program już nie płaci. Jednak są też pewne monitory, których admini są uczciwi i rzetelni. Ja osobiście polecam GoldPoll.
O wypłacalności programu, jego problemach, bonusach nowych usługach możemy dowiedzieć się również poprzez fora dyskusyjne. Pojedynczy użytkownicy nie są podkupywani więc mamy pewność, że informacje o wypłacalności są prawdziwe. Podstawowe fora to:
- Zagraniczne: MMG, TalkGold, DTM.
- Polskie: Hyipforum.pl
Innym ważnym narzędziem są strony typu WhoIs, pozwalają nam one zobaczyć na jakim hostingu stoi Hyip, skąd pochodzi, do kiedy ma domenę itp. Jak wykorzystać wszystkie te dane pokaże w osobnym poście, w którym przeprowadzę analizę jakiegoś Hyipa. A na dziś to tyle, pozdrawiam.
PS. Jak widać zmieniłem skórkę, było to konieczne z powodów dostosowania pewnych funkcjonalności bloga, a i tak nowy wygląd chyba nie jest gorszy ;)
2 komentarze:
Hmm zainteresowałeś mnie tym :)
A to dopiero początek ;)
Prześlij komentarz